Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ SPORTU I INTEGRACJI

04-06-2014

W dniu 31.05.2014r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu i Integracji. Dzień ten rozpoczął się wręczeniem kart rowerowych oraz nagród uczniom ZPS za osiągnięcia sportowe w zawodach międzyszkolnych. Nagrody wręczał pan dyrektor oraz przedstawiciele Reprezentacji Polski w hokeju na trawie.

Obchody Dnia Sportu i Integracji uświetniła grupa Reprezentantów Polski (byłych i obecnych zawodników LKS Rogowo) w składzie: Adrian Krokosz, Karol Majchrzak, Maciej Pacanowski, Piotr Kozłowski, Adrianna Misiak, Patrycja Hyla i Martyna Wypijewska. Reprezentanci, w ramach promocji hokeja na trawie, poprowadzili serię zajęć treningowych dla uczniów młodszych klas. Dzieci, pod okiem profesjonalistów, miały okazję strzelać, za pomocą kija hokejowego, piłkę do bramki. Mogły sprawdzić się w slalomie, w zbijaniu kręgli, w podawaniu wzajemnie do siebie piłki, oczywiście z kijem hokejowym w ręku. Dużym zainteresowaniem cieszył się bramkarz, dzieci z zaciekawieniem obserwowały kolejność ubierania warstw stroju bramkarskiego. Zajęcia sportowe sprawiły im wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Równolegle do zajęć prowadzonych przez Reprezentację Hokeistów, dla klas starszych przebiegały konkurencje, takie jak biegi na 50 m, skoki w dal oraz mecze w piłkę nożną i palanta. Uczniowie klasy III gimnazjum rozegrali mecz piłki nożnej kontra “reszta świata” z wynikiem 0:4, po rewanżu 4:0, w rzutach karnych IIIg wygrała 3:2. Również chłopcy z klasy VI rozegrali mecz piłki nożnej kontra klasa V z wynikiem 8:1. Dziewczynki z klas IV – V rozegrały mecz palanta z dziewczętami z klasy VI, ze zwycięstwem po stronie starszych dziewcząt.

Dla zainteresowanych strzelaniem z wiatrówki odbyły się zawody w tym kierunku prowadzone przez pana dyrektora.

Na zakończenie Dnia Sportu i Integracji odbył się niesamowity mecz hokeja na trawie: Reprezentacja Polski kontra UKS Gladiatorzy Gościeszyn, który zakończył się remisem 5:5. W karnych zagrywkach Gladiatorzy przegrali z Reprezentacją Polski 1:2. Przerwę meczu uatrakcyjniły dziewczęta z klas I – II gimnazjum, które specjalnie na tę okazję przygotowały pokaz taneczno – gimnastyczny.

Dzień ten dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z Reprezentantami Polski w hokeju na trawie oraz zdobycie od nich autografu.

Dziękujemy sponsorom nagród za zawody międzyszkolne – pani Violetcie Basińskiej oraz Polskiemu Związkowi Hokeja na Trawie za ufundowanie gadżetów hokejowych. :)

Imprezę Dnia Sportu i Integracji przygotowali panowie – Ryszard Kawka oraz Bogusław Kozłowski.

slajd12 slajd16