Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14-10-2014

14 października cała społeczność szkolna świętowała Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia zajęcia dydaktyczne były skrócone. Następnie odbyła się akademia, na którą przybyli zaproszeni goście. Tego dnia naszą szkołę odwiedzili: Wójt Gminy Rogowo pan Józef Sosnowski, kierownik SAPOK pan Roman Bereźnicki, zarząd Koła Łowieckiego „Czapla”, przedstawiciel Nadleśnictwa Gołąbki, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. W czasie akademii odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. W części artystycznej uczniowie klasy 5 i 2 szkoły podstawowej przygotowali zabawną scenkę z życia szkoły, do której przyleciały ufoludki. Chór szkolny pod opieką pana Piotra Pawlika zaprezentował kilka piosenek. Na zakończenie uczniowie przygotowali niespodziankę dla swoich wychowawców w postaci własnoręcznie namalowanych portretów. Wychowawcy nie mieli żadnych problemów z rozpoznaniem swojej podobizny. Po uroczystościach uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki wykonane przez klasę drugą integracyjną w podzięce za trud włożony w edukację młodego pokolenia. Natomiast panie z Rady Rodziców zaprosiły wszystkich gości i pracowników na słodki poczęstunek przy kawie. Podczas tego spotkania Wójt Gminy Rogowo pan Józef Sosnowski wręczył pani Marii Rubaj nagrodę wójta za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Natomiast dyrektor szkoły pan Zbigniew Jodełko wręczył nagrody dyrektora. W tym roku szkolnym nagrodzeni zostali p. Marzenna Tomaszewska, p. Anna Simińska, p. Ryszard Kawka oraz p. Bogusław Kozłowski.

 Anna Simińska

DSC00681DSC00687