Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

“DEUTSCH-WAGEN-TOUR” W NASZEJ SZKOLE

08-05-2015

Dnia  8 maja 2015 r.  przybyła do naszej szkoły  moderatorka języka niemieckiego i rodowita Niemka p. Patricia Krolik z Deutsch-Wagen-Tour z Poznania. Uczniowie klasy I, II i III gimnazjum (w sumie ok. 55 osób) wzięli udział w niezwykłych zajęciach z  języka niemieckiego. Poprzez niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć, zabawę, ruch, taniec i śpiew, młodzież mogła zobaczyć, że języka obcego można nauczyć się bez stresu i niekoniecznie siedząc tylko w ławce. Uczniowie gimnazjum bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowania, wykonali piękne plakaty na temat „Typisch Deutsch”, i wygłosili też krótkie przemówienie powitalne w języku niemieckim. Za aktywny udział dla najlepszych grup czekały drobne prezenty i słodycze. Za najciekawszą pracę uznano plakat Kamili Sosińskiej z klasy II gim. Uczniowie wraz z nauczycielką p. Martą Wodzień-Glapą podziękowali p. Patrici  gromkimi brawami i bukietem kwiatów.

Marta Wodzień-Glapa

DSC_0123 DSC_0151 DSC_0157