Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

DRUGOKLASIŚCI CHCĄ ZOSTAĆ LEŚNIKAMI

28-10-2015

Klasa druga z wychowawczynią wybrała się we wrześniu na zajęcia dydaktyczne do Leśnictwa Jeziora. Leśniczy-pan Marek Wesołowski ma wspaniały kontakt z dziećmi. Najpierw przybliżył małym słuchaczom wiedzę o lesie przy pomocy tablic  tematycznych, a następnie zabrał ich na wędrówkę po lesie. Nauczył dzieci rozpoznawania drzew i krzewów po liściach i owocach. Wytłumaczył, jak obserwować warstwy lasu oraz do czego służą w lesie pułapki na owady.

Nie zabrakło też tematyki łowieckiej. Przy paśniku uczniowie dowiedzieli się jak leśnicy i myśliwi dokarmiają zwierzynę podczas zimy i po co są w lesie lizawki.

Pan leśniczy urozmaicał opowieść zabawnymi anegdotami. Na tej lekcji nikt się nie nudził i nie marudził, że musi dziarsko maszerować. Przy leśniczówce już czekało ognisko nadzorowane przez kochane mamy. Wygłodniałym maluchom wybornie smakowały nawet nieco przypalone kiełbaski, które własnoręcznie usmażyły.

Na zakończenie spotkania leśnik i zarazem tato jednego z uczniów – pan Dariusz Kośmider przeprowadził leśny egzamin. Każdy chciał kręcić kołem loterii i odpowiadać na trudne pytania.

Taka lekcja przyrody i wiedza na niej zdobyta nie uleci z pamięci. Teraz drugoklasiści chcą zostać leśnikami!

Za poświęcony czas, wspaniałą atmosferę, humor, nagrody i ciekawostki  przy ognisku ogromnie dziękujemy :)

 IMG_1335 IMG_1343

Aneta Dobersztyn