Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

30-03-2017

  1. marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny, którego organizatorkami były p. Maria Rubaj oraz p. Katarzyna Stefaniak. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna kl. I-III. Uczestnicy uzupełniali teksty dyktand, które były dostosowane do różnych przedziałów wiekowych.

W kl. IV najlepszy okazał się Kamil Owczarzak, drugie miejsce zajęła Aleksandra Stachowiak, natomiast trzecie – Magdalena Kasprzyk.

W klasach V a i V b kilkoro uczniów zakończyło rywalizację z tymi samymi wynikami, dlatego też przeprowadzono drugą turę. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Karolina Pawełczak (kl. Va), drugie – Maja Stachowiak (kl.Vb), a trzecie – Szymon Zapalski (kl. Va).

W kl. VI bezkonkurencyjna okazała się Angelika Kretek, tuż za nią znalazła się wiktoria Grzesik, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło Arkadiuszowi Męskiemu.

Młodzież gimnazjalna kl. I-III rywalizowała w jednej kategorii wiekowej. Pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Grzechowiakowi (kl. III), drugie – Wiktorii Danielskiej, a trzecie Kindze Doman (kl.II).

Wymienionym zwycięzcom zostaną wręczone nagrody książkowe. Natomiast wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań zostali obdarowani słodkimi upominkami. Laureaci pierwszych miejsc kl. IV-VI będą reprezentować naszą szkołę podczas Konkursu Ortograficznego o pióro Gżegżółki, który zostanie organizowany 15 maja br. w Gąsawie.

Katarzyna Stefaniak