Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

KONKURS ORTOGRAFICZNY ,,O ZŁOTE PIÓRO GŻEGŻÓŁKI”

19-05-2017

W miniony piątek, tj. 19 V 2017 r. troje reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w powiatowym konkursie ortograficznym ,,O złote pióro gżegżółki” organizowanym w Gąsawie.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 w  Zespole Szkół im. Wandy Dubienieckiej. Naszą placówkę reprezentowali  Kamil Owczarzak (kl. IV), Karolina Pawełczak (kl. V a) oraz Angelika Kretek (kl. VI). Każdy z nich miał za zadanie uzupełnić luki w wydrukowanym tekście, który były dostosowany do wieku uczestników, ponieważ znajdowała się w nich różna liczba wyrazów: kl. IV – 48 słów, kl. V – 55, a kl. VI – 66. Uczestnicy zgodnie przyznali, że dyktanda nie były łatwe. Dodatkową trudność stanowił fakt, że teksty nie były czytane przez organizatorów i dlatego niektóre wyrazy były niejasne.

W każdej kategorii wiekowej przyznawane były trzy pierwsze miejsca, a osoba, która zrobiła najmniej błędów dostała pozłacana wieczne pióro. Niestety w tym roku naszym uczniom nie udało się wygrać. Natomiast za udział w konkursie  otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył pan dyrektor Jacek Superczyński.  Wszystkie dzieci obdarowane również zostały słodkimi upominkami.

Katarzyna Stefaniak