Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

OGNISKO KL. VI

20-05-2017

W ostatnią sobotę, tj. 20 V 2017 r. uczniowie kl VI wraz z opiekunami p. M. Rubaj i p. K. Stefaniak zostali zaproszeni na ognisko oraz naukę jazdy konnej do Ochodzy. Organizatorami wydarzenia byli p. Jankowscy oraz Wiewiórowie.

Zbiórka odbyła się o godzinie 13.30 przy posesji p. Jankowskich. Kuba z kl. VI razem z rodzicami i sąsiadami pomagał przy siodłaniu koni. Dzięki sprawnej organizacji szybko mogliśmy zasiąść w bryczce, którą powoził p. Eugeniusz Wiewióra. Na osłodę otrzymaliśmy karton lodów i wyruszyliśmy na przejażdżkę po okolicznych lasach.

Zaskoczeniem dla nas okazały się niezwykłe umiejętności jeździeckie Kuby Jankowskiego, który samodzielnie nauczył się jeździć wierzchem. To on, na klaczy Karina, prowadził zaprzęg i zachwycał popisami sztuki jeździeckiej. Konie galopowały, a my rozbawieni podziwialiśmy piękno lokalnej przyrody.

Po powrocie do wioski czekały na nas ciepłe kiełbaski i domowe ciasta drożdżowe upieczone przez mamy. Wszyscy uczestnicy mogli również wsiąść na konie i przejechać się po wybiegu.

Katarzyna Stefaniak