Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

DZIEŃ DZIECKA

01-06-2017

W czwartek 1-go czerwca został zorganizowany w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz Święto Sportu. Tego dnia wszyscy uczniowie mogli brać udział w ciekawych konkurencjach i prezentować swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych. Prowadzącymi wszystkie zajęcia byli: p. R. Kawka, p. B. Kozłowski, p. dyrektor Z. Jodełko oraz p. K. Stefaniak.

Zmagania poprzedzone zostały przemówieniami p. dyrektora oraz p. Kawki. Wręczono uczniom kl. IV-V karty rowerowe. Nie zabrakło również nagród dla reprezentantów naszej szkoły na szczeblu powiatu i województwa. Dodatkową niespodzianką dla nich był pokaz cheerleaderek Helenek.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć również czegoś wyjątkowego przygotowanego dla dzieci przez grono pedagogiczne i pracowników szkoły. W tym roku był to quiz ,,Zgadnij, kto to?” Dzieci miały za zadanie rozpoznać na zdjęciach z przeszłości nauczycieli. Zadanie nie było łatwe.

Podczas obchodów Dnia Dziecka, został zorganizowany I Kiermasz z Rękodziełem Artystycznym. Inicjatorami pomysłu byli uczniowie kl.V  b wraz z wychowawcą p. K. Stefaniak. Wszystkie wystawione przedmioty zachwycały oglądających i całe przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Produkty szybko zostały sprzedane, a zarobione pieniądze będą przeznaczone na wydatki klasowe w roku szkolnym 2017/2018.

K. Stefaniak