Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

DZISIAJ W BETLEJEM…

24-12-2017

Zgodnie z tradycją, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację narodzin Chrystusa. Przedstawienie odbyło się w piątek, tj. 22 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej. W rolę aktorów wcielili się uczniowie kl. V, VI a oraz VI b pod okiem p. K. Stefaniak. O oprawę muzyczną zadbał p. M. Zawadzki wraz ze szkolnym chórem. Dodatkowo występ został wzbogacony popisem wokalnym maluszków z kl. II sp pod opieką p. J. Wendtland.

Całe przedstawienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła niebiańskiej przestrzeni, w której głównymi bohaterami byli aniołowie przygotowujący się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło kolorowych miotełek, niebieskich piórek wylatujących podczas trzepania kołdry, ubierania choinki, o której śpiewali drugoklasiści oraz dźwięku anielskiej trąby zwiastującej narodziny Jezusa.

Druga część przeniosła nas na pastwiska, gdzie przebudzeni pastuszkowie rozpoczęli wędrówkę do żłóbka, a trzej królowie wyruszyli za gwiazdą w poszukiwaniu drogi do Betlejem. Ostatecznie wszyscy odnaleźli ubogą stajenką z Józefem i Maryją, która śpiewała kołysankę małemu dzieciątku. Złożyli mu pokłon i dary, które ze sobą przynieśli.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Ostatnim punktem programu była wizyta Mikołaja, który obdarował dzieci słodkimi upominkami, a niegrzecznych postraszył rózgą.

Katarzyna Stefaniak