Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

DZIEŃ AMERYKAŃSKI WIOSNĄ

06-04-2018

23 marca cała społeczność szkolna świętowała nadejście kalendarzowej WIOSNY połączone z Dniem Amerykańskim. Tradycyjnie została wykonana Marzanna, którą uczniowie próbowali utopić w pobliskim stawie. Niestety pogoda była mroźna i Marzanna nie zdołała przebić lodu.

Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej na specjalnie przygotowany program artystyczny. Motywem przewodnim były stany: Teksas i Hawaje. Wielu uczniów specjalnie na tę okazję przywdziało przepiękne stroje kowbojów i hawajskie spódnice oraz łańcuchy i ozdoby z kwiatów. We wstępie uczniowie klasy VII pokazali w formie prezentacji historię odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, a także zabrali widzów na wycieczkę do najciekawszych miejsc Ameryki. Następnie uczniowie klasy III gimnazjum wcielili się w słynne postacie amerykańskie, m.in. można było zobaczyć: Charliego Chaplina, Madonnę, Michaela Jacksona, prezydentów Baracka Obamę i Donalda Trumpa, aktora Jamesa Bonda, Walta Disneya wraz z Myszką Mickey i Królikiem Bugsem oraz koszykarza Michaela Jordana. Uczniowie klasy II SP wykonali taniec kowbojski, a uczniowie klasy I SP zaprezentowali taniec egzotyczny. Kolejnym punktem programu był show „The Voice of Gościeszyn”, który prowadzili wspaniali prezenterzy : Patryk Średziński ( kl. III gim. ) i Aleksander Szymski ( kl. II gim).

W jury zasiedli : pani Katarzyna Michalak, która wcieliła się w rolę Agnieszki Chylińskiej, pani Małgorzata Kozdroń prezentowała Małgorzatę Foremniak i pan Hubert Stręk w roli Augustina Egurroli. Uczniowie z każdej klasy wykonywali po jednym utworze w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem artystycznym i wokalnym. a należy podkreślić, że zadanie było bardzo trudne.

Na zakończenie wręczone zostały nagrody i dyplomy za udział w dyktandzie z języka angielskiego oraz za konkursy plastyczne: „I love America” i „Moja ulubiona postać Walta Disneya” . Zapewne ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów.

Anna Simińska