Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

24-04-2018

W dniach od 21-22 kwietni br. trzydziestoosobowa grupa wraz z opiekunami: p. Emilią Ratajczak. p. Anną Berend oraz p. Anną Simińską udali się na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali miasto i szukali krasnali, które kryły się w różnych zakamarkach. Wrocławskie krasnoludki są symbolem tego miasta, obecnie jest ich ponad 300 i liczba  ta nadal rośnie. Rzeźby krasnali wykonane są z brązu, a wywodzą się od malowanych w latach 80  XX wieku graffiti, Nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie, gdzie za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, wiernych replik i modeli pokazana jest woda z różnych, fascynujących perspektyw.

Po wspólnej obiadokolacji wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na nocleg do Zgromadzenia Sióstr De Notre Dame.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Wrocławski Ogród Zoologiczny wraz z Afrykarium i Oceanarium, a także  podziwiali panoramę miasta z 48 piętra Sky Tower. Strudzeni ale pełni wrażeń wszyscy powrócili do Gościeszyna kilka minut przed 21:00

Anna Simińska