Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

14-12-2018

9 grudnia 2018r. Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała Jarmark Bożonarodzeniowy. Na imprezę przybyło wielu gości, co zaskoczyło samych organizatorów jarmarku.

Zgromadzonych powitała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Kośmider. Zaprosiła zgromadzonych do udziału we wspólnej zabawie.

Uroczystość obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Najmłodsi mogli poddać się artystycznemu malowaniu twarzy pod kierunkiem pań Jolanty Koczorowskiej i Anity Kasprzak. Wszyscy zgromadzeni chętnie częstowali się kawą i pysznymi wypiekami przygotowanymi przez mamy uczniów, które serwowały panie Alicja Łopińska i Justyna Zacharzewska. Wiele emocji wzbudziła loteria fantów i listy do Mikołaja, które dzieci mogły napisać na miejscu. Chętnie kupowano blok czekoladowy,przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Berend. Również sprzedaż ozdób świątecznych przypadła gościom do gustu. Prawdziwym hitem imprezy był program artystyczny przygotowany przez uczniów miejscowej szkoły oraz gościnne występy dzieci ze szkoły w Rogowie pod kierunkiem pani Grażyny Spochacz.

Uśmiech nie schodził z twarzy zgromadzonych podczas wykonania przez przedszkolaków piosenki „Jest taki dzień”, Również występ szkolnego chóru i recytacja wierszy w wykonaniu dziewcząt z kl. VIIa zakończyły się aplauzem widzów.

Kolejnymi punktami programu były jasełka przygotowane przez członków szkolnego koła polonistycznego oraz taniec w wykonaniu uczniów kl. V: Wiktorii Ślęczkowskiej, Julii Grajkowskiej i Ani Mądrej.

Impreza zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem świątecznej piosenki i skosztowaniem tortu-niespodzianki. Zadowolone miny opuszczających świetlicę szkolną świadczyły o tym, że impreza się udała. Wszyscy zastanawiali się czy za rok mogą liczyć na podobną zabawę.

Organizatorzy zapewnili, że podobne spotkanie za pewno zostanie powtórzone.

Maria Rubaj