Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

XIX zjazd szkół im. Jana Pawła II

09-10-2019

Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy (…)

A. Mickiewicz ,,Inwokacja”

W dniach od 9 do 10 października br. odbył się XIX zjazd szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.

Tradycyjnie także w tym roku nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli naszej placówki: p. dyrektora – Z. Jodełki, ks. H. Sawińskiego, p. K. Kubery, p. M. Tomaszewskiej – Karpińskiej oraz pocztu sztandarowego reprezentowanego przez W. Hałajczaka, M. Kawkę i D. Albinowską. Dodatkowo w wyjeździe udział wzięli reprezentanci poszczególnych klas: K. Owczarzak, O. Gawron, A. Kania, T. Męska, M. Kusz, W. Ślęczkowska, A. Draheim oraz M. Stachowiak.

Autokar wyjechał z Gościeszyna o 8.00. Po długiej podróży uczestnicy dotarli na miejsce. Po zakwaterowaniu u sióstr Brygidek zaplanowano zwiedzanie Jasnej Góry. Sanktuarium wraz z klasztorem zakonu paulinów w Częstochowie stanowi jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe w Polsce. To właśnie tu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, o którym w ,,Inwokacji” pisał Adam Mickiewicz oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych.

O 21.00 wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, podczas którego modlono się w intencji szkół im. Jana Pawła II. Następnie powrócono do miejsca zakwaterowania na odpoczynek. Następnego dnia, po śniadaniu u sióstr Brygidek, udano się do sanktuarium na Jasnej Górze. O 11.00 odprawiona została msza święta. Około 20. 30 nauczyciele wraz z uczniami powrócili do Gościeszyna.