Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

Egzamin ósmoklasisty 2019 – matematyka i język obcy

15-11-2019

W czwartek, tj. 14.11.br., odbył się próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki. Uczniowie nie ukrywali swojego rozczarowania po napisaniu testu. Okazał się być on dość trudny. Zaskoczeniem była dla nich złożoność i wysoki poziom zadań otwartych. Jedynie Marcin Klinger (kl. VIII b) z zadowoleniem stwierdził: ,,Poszło mi lepiej niż z języka polskiego!”.

Z kolei w piątek, 15.11., o godzinie 9.00 ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka obcego. Podzieleni zostali oni na 5 grup. Do egzaminu z angielskiego przystąpiło 27 uczniów, natomiast niemiecki pisały jedynie 2 osoby. Jednogłośnie stwierdzono, że testy były trudne. Wiele problemu sprawiło im słuchanie. ,,Lektor mówił dość szybko. Pojawiło się też wiele niezrozumiałych dla mnie słów. Trudno było się domyślić znaczenia. Starałam się jednak zawsze coś zaznaczyć” – opowiedziała Agnieszka Kasprzyk – uczennica klasy VIII a.

Miejmy nadzieję, że te pesymistyczne odczucia nie będą miały przełożenia na punkty. A nawet jeśli wyniki z egzaminu próbnego okażą się być niezadowalające, to nasi ósmoklasiści wezmą się do ciężkiej pracy i w kwietniu zaskoczą wszystkich wysokimi notami. Trzymamy za nich kciuki!

Katarzyna Stefaniak