Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

KULIG

02-03-2021

Dnia 11 lutego trzecia klasa z wychowawczynią wybrała się na kulig do lasu. Pogoda była mroźna, więc się ciepło ubrani  pojechaliśmy do domu Państwa Gawronów. Tam już czekał zaprzęg złożony z ciągnika i trzech dużych sań. 

          Pookrywani kocami ruszyliśmy na wycieczkę. Ciągnikiem kierował tato Madzi-pan  Damian, a dwie mamy towarzyszyły dzieciom w saniach. Po wspaniałej przejażdżce dotarliśmy do Jeziora Wieśniata, gdzie pan Maciej rozpalił ognisko. Wybornie smakowała ciepła herbatka i gorące kiełbaski-nawet największe niejadki spałaszowały po dwie. Na deser zajadaliśmy chruściki, zgodnie z tradycją tłustego czwartku. Odwiedził nas przy ognisku zaprzyjaźniony leśniczy z Jezior. Razem z nim trzecioklasiści rozwiesili karmę dla ptaków na drzewach. Słuchali też ciekawostek przyrodniczych. 

 Potem były radosne zabawy na śniegu. Nie chciało się nam wracać z udanej    wyprawy.  

       Składam serdeczne podziękowania rodzicom uczniów z mojej klasy: Sylwii   i Damianowi Gawronom, Sylwii Chmiel oraz leśnikom: Markowi Wesołowskiemu i  Maciejowi Folaronowi. Kochani, sprawiliście ogromną radość moim wychowankom! 

                                                                                                Aneta Dobersztyn