Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

PRZYGODY NA SZLAKU ROWEROWYM

15-06-2021

W ubiegły piątek uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami – p. K. Stefaniak oraz p. M. Rubaj, wybrali się na wycieczkę rowerową. 

O  15.00 wszyscy uczestnicy wyruszyli spod budynku gościeszyńskiej szkoły. Pierwszy etap podróży pełen był niespodzianek. Obrana trasa nie należała do najłatwiejszych. Droga, którą wybrano, była tak bardzo piaszczysta, że nawet najbardziej wprawieni kolaże musieli zsiąść z rowerów i je prowadzić. Jakże miłym zaskoczeniem okazał się jeden z postoi, podczas którego Szczepan znalazł niezwykłe pudełko. Było na nim napisane: ,,Pytania i wyzwania”. Niestety można je było otworzyć dopiero po przemierzeniu całej trasy. Tajemniczym pakunkiem zaopiekował się Paweł. Schował go do plecaka i obiecał, że będzie strzec go jak oka w głowie. Po tych zapewnieniach wszyscy wyruszyli w dalszą podróż. 

Przejazd leśnymi ścieżkami był dość przyjemny. Można było wsłuchać się w szum drzew i odgłosy dzikiego ptactwa. Po kilkunastu minutach postanowiono zorganizować krótką przerwę na plaży nad jeziorem w Gołąbkach. Dzieci mogły sprawdzić temperaturę wody lub pozbierać kolorowe kamyki i małe muszelki leżące na piasku. Dodatkowo zrobiono parę pamiątkowych zdjęć. Po 15 minutach wyruszono w dalszą trasę. 

Zbliżając się do wioski, okazało się, że plecak Pawła pozostał na plaży. Trzeba było wracać po cenny pakunek, w którym znajdowało się m.in. tajemnicze pudełko. Po powrocie na trasę podróż przebiegała spokojnie. Zadowoleni rowerzyści dojechali do Ochodzy, gdzie p. Jankowscy oraz p. Ogrodni  przygotowali niespodziankę: pyszny poczęstunek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni. Na sam koniec spotkania otworzono zagadkowy pakunek. Pytania i zadania, które znajdowały się w środku, wywołały uśmiech na twarzach uczestników. Ok. 19.00 postanowiono wracać do szkoły.  

Katarzyna Stefaniak