Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

01-09-2021

Pierwszego września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy św. odprawionej w miejscowym sanktuarium. Następnie odbył się apel w hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły powitał wszystkich uczniów, nauczycieli oraz gości. Szczególne słowa skierował do dzieci, które rozpoczęły swoją edukację w szkole, życząc im wspaniałych osiągnięć oraz radosnych chwil w szkolnych ławkach.
W kolejnych słowach odniósł się do wydarzeń z 1939 roku, kiedy to uczniowie nie mogli pójść do szkól, bo wybuchła wojna. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar walczących o niepodległość.
W dalszej części przemówienia dyrektor szkoły przydzielił wychowawstwa oraz sale dydaktyczne. Zwrócił też uwagę aby zachować bezpieczeństwo, ponieważ na terenie szkoły trwają prace termomodernizacyjne.
W tym dniu odwiedziła naszą szkołę pani wizytator Grażyna Szymańska, która przyjechała z życzeniami na nowy rok szkolny i w prezencie przywiozła piłki do gry.
Po apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Natomiast samorząd szkolny udał się z kwiatami i zniczem do miejsca pamięci.

Anna Simińska