Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Gościeszynie

XIV ARCHIDIECEZJALNY ZJAZD SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W GOŚCIESZYNIE

21-05-2024

21 maja 2024r. nasza szkoła gościła uczestników Zjazdu, na który przybyły delegacje szkół pod patronatem Ojca Świętego. Wśród gości byli: arcybiskup Wojciech Polak, kapłani z dekanatu gnieźnieńskiego, przedstawiciele kuratorium oraz lokalne władze.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą podczas której prymas Polski wygłosił homilię w sanktuarium gościeszyńskim.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się do hali sportowej, gdzie odbyła się część artystyczna i konkursowa.

Zgromadzonych powitał dyrektor szkoły Zbigniew Jodełko, głos zabrał również arcybiskup Wojciech Polak, który wyraził radość z uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Gospodarze uroczystości przygotowali program artystyczny, który rozpoczął się od krótkiej prezentacji multimedialnej. Następnie uczniowie w inscenizacji przedstawili życie i działalność Karola Wojtyły, wracając wspomnieniami do jego dzieciństwa, młodości, okresów kapłaństwa i papiestwa. Występom towarzyszyły wokalne i instrumentalne akcenty muzyczne. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził konkurs polegający na rozwiązaniu krzyżówki dotyczącej patrona ich szkół. Wręczenie nagród zakończyło uroczystość.

Następnie nieco zmęczeni i głodni, ale zadowoleni, uczestnicy wydarzenia udali się na uroczysty obiad do Ośrodka Wypoczynkowego “Jutrzenka” w Gołąbkach.

Maria Rubaj

Fot.: Włodzimierz Żuk