WYCIECZKA DO GDAŃSKA
19-05-2026
19 maja uczniowie klas 4 – 8 z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Zwiedzali z przewodnikiem Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej oraz historyczne miejsca Starego Miasta: Bazylikę Mariacką, Katownię, zabytkowy dźwig portowy będący jednocześnie jedną z bram wodnych Gdańska. Uczniowie spacerowali zabytkowymi uliczkami odwiedzając Fontannę Neptuna i podziwiając bursztynowe wyroby na stoiskach. Niezapomniany był rejs statkiem, któremu dopisała słoneczna pogoda. Żegludze Westerplatte-Gdańsk towarzyszył ciekawy opis historyczny. Po posiłku, bogaci we wspomnienia wrócili do Gościeszyna.














































Anna Berend, Emilia Ratajczak, Anna Simińska