Kodowanie ma sens!

Uczniowie począwszy od klasy I do klasy VIII biorą aktywny udział we wszystkich lekcjach, których tematem przewodnim jest programowanie. Ciekawe programy, zasoby internetu jak i wsparcie programu “Mistrzowie Kodowania” dają wiele możliwości poszerzania wiedzy i umiejętności oraz pobudzają do kreatywnego myślenia.

Młodsi uczniowie programują w programie Scratch, zdobywają certyfikaty w ogólnopolskich programach “Code Week” i “Hour of Code”, najstarsi uczniowie zmagają się z procedurami w “Logo Komeniusz”, rozwiązują zadania na stronie Khan Academy, biorą udział w konkursach.

Uczniowie najmłodsi biorą udział w zajęciach robotyki, prowadzonych przez Pana Wojciecha Chmielewskiego. Budują wspaniałe pojazdy i obiekty z LEGO Mindstorms. Wyposażają je w czujniki, sterują obiektami wykorzystując nieograniczoną wyobraźnię.

Wszystkim pasjonatom życzymy dalszego samozaparcia i wytrwałości w działaniu. Kodowanie i programowanie ma sens:)

Anna Berend